جستجو

بوستان قرآنی در بوشهر احداث می ‏شود

بوستان قرآنی در بوشهر احداث می ‏شود
 
شهردار بندر بوشهر گفت: با توجه به انتخاب بوشهر به عنوان نخستین پایتخت قرآنی ایران این شهرداری آمادگی دارد تا در صورت تامین زمین مناسب نسبت به احداث بوستان قرآنی اقدام کند.
به گزارش واحد خبر و رسانه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بوشهر: حسین صالحیان روز چهارشنبه در نشست ستاد اجرایی بوشهر، پایتخت قرآنی ایران افزود: شهرداری بندر بوشهر فراخوانی نیز به صورت سراسری منتشر کرده تا المان ویژه ای برای بوشهر به عنوان نخستین پایتخت قرآنی استان طراحی شود.
حسین صالحیان افزود: انتظار است با ارسال طرح‌ها به دبیرخانه المان مناسب و شایسته‏ای برای بوشهر به عنوان پایتخت قرآنی ایران انتخاب و اجرایی شود.
 وی ادامه داد: در این راستا شهرداری بندر بوشهر موضوع گردشگری قرآنی را نیز مدنظر قرار داده است و به شهرداران مراکز شهرستان‎های استان پیشنهاد شده تا  با تعیین خانه‎ای در بافت تاریخی شهری زمینه فعالیت را برای مرکزی به عنوان خانه قرآنی فراهم کنند.
شهردار بندر بوشهر ادامه داد: این شهرداری آمادگی دارد تا چنانچه زمینی با مساحت 2 هکتار در نوار ساحلی شهر  (با اولویت زمین های اطراف پارک مرجان واقع در تملک پایگاه هوایی) تامین شود نسبت به احداث بوستان قرآنی اقدام کند.
وی گفت: با احداث بوستان قرآنی می‎توان نسبت به راه ‏اندازی یک ساختمان قرائت خانه و همچنین موزه قرآنی به عنوان اثری ماندگار در بوشهر اقدام کرد.
در این نشست حکم استاندار بوشهر مبنی بر عضویت حسین صالحیان شهردار بندر بوشهر در ستاد اجرایی "بوشهر، پایتخت قرآنی ایران" توسط محمدتقی ایرانی معاون سیاسی استاندار به وی اهدا شد.
۱۹ خرداد ۱۴۰۰ ۲۲:۴۷
تعداد بازدید : ۱۰۹
کد خبر : ۲,۵۸۴

اخبار مرتبط

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تمـاس با مـا

برای ارتباط با شهرداری :

پست الکترونیک روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری بوشهرpr@bushehcity.ir

دفتر شهردار 33323329

شهرداری مرکزی :33337455

حراست : 33330817

نقشه