جستجو

با حفظ و نگهداری از مبلمان شهری ، خود را در داشتن شهری زیبا و ایمن سهیم بدانیم

با حفظ و نگهداری از مبلمان شهری ، خود را در داشتن شهری زیبا و ایمن سهیم بدانیم
 
مبلمان شهری از جمله سرمایه های موجود در سطح شهر است که توسط شهرداری ها ایجاد و با هدف ارتقای سطح کیفی و کمی زندگی شهرنشینی در اختیار شهروندان قرار داده می شود. امکاناتی که در جهت تحرک و شادابی زندگی شهری بوده و برای طراحی و احداث ، هزینه های سنگینی را به خود اختصاص می دهد . با این وجود متأسفانه رفتارهای خارج از شأن و بی مسئولیتی عده ای انگشت شمار به مبلمان شهری آسیب وارد می کند که این مهم ضرورت مشارکت شهروندان در حفاظت از مبلمان شهری را آشکارتر می نماید.
در این میان کارشناسان مدیریت شهری ضرورت توسعه مبلمان شهری را برای نشاط و زیباسازی به ویژه در شرایط اقلیمی شهر بوشهر یک اصل می دانند و معتقدند آراستگی شهر می تواند بسیاری از دغدغه های روحی و جسمی زندگی شهری را تعدیل کرده و زمینه فعالیت پویای شهر را فراهم کنند . از طرفی کارشناسان مدیریت شهری نیز معتقدند برای ساخت یک شهر ایده آل؛ لازم است به مبلمان شهری توجه ویژه ای شود و متناسب با نیازهای شهروندان و شرایط اقلیمی ، طراحی های مختلف انجام گیرد . 
علیرغم تلاش مدیریت شهری در زیباسازی سیما و منظر شهری ؛ متأسفانه افرادی مبادرت به آسیب رساندن به مبلمان شهری می کنند که این موضوع بی اعتنایی به مقررات اجتماعی و نادیده گرفتن حقوق سایر شهروندان است که به نظر می رسد یکی از عمده ترین مشکلات جامعه امروز می باشد. 
دیوارنوشته ها ، خسارت به چراغهای روشنایی و نیمکت ها و مخازن زباله در پارکها و سایر نقاط سطح شهر، آسیب رساندن به المانها و درب و پنجره و شیرآلات سرویسهای بهداشتی و دریچه ها(منهول ها) از جمله مشکلاتی است که مدیریت شهری هزینه سنگینی را بابت اصلاح، ترمیم و بهسازی آن پرداخت می کند . هزینه ای که در حقیقت از جیب عموم شهروندان است و می شد صرف دوباره کاری امور نکرد.

 

 

مبلمان شهری

مبلمان شهری
مبلمان شهری
مبلمان شهری

۱۷ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۰۴
تعداد بازدید : ۳۱۹
کد خبر : ۱,۷۱۶

اخبار مرتبط

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تمـاس با مـا

برای ارتباط با شهرداری :

پست الکترونیک روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری بوشهرpr@bushehcity.ir

دفتر شهردار 33323329

شهرداری مرکزی :33337455

حراست : 33330817

نقشه